Energiatõhus küttesüsteem säästab raha

Kõik Blogi postitused

Energiatõhus küttesüsteem säästab raha

Pole midagi mõnusamat kui hubane soojus talvel ja meeldiv jahedus suvel, kuid sellel on kahtlemata ka oma hind. Just seetõttu peaksite investeerima energiatõhusasse kliima- ja küttesüsteemi. Lisaks kommunaalkulude rahakotisõbralikumaks muutmisele suurendab energiatõhus küttesüsteem see ka teie kodu väärtust.

Kuna energiatõhusad küttesüsteemid kasutavad vähem energiat, vähenevad ka seotud kulud, mis tulenevad elektri või muu energiaallika kasutamisest. See mõjutab otseselt küttekulusid ja aitab säästa raha pikas perspektiivis.

Meie ettevõttes Norklim OÜ-s teame, et otsus uue kütte- ja kliimasüsteemi eest rasket raha maksta ei tule kergelt. Lugege meie soovitusi selle kohta, kuidas paigaldada energiatõhus küttesüsteem ilma eelarvet lõhki ajamata. Ja kuigi energiatõhusate küttesüsteemide paigaldamine võib alguses nõuda suuremat investeeringut, tasuvad need end aja jooksul ära, kuna pikemas perspektiivis on energiakulud kuni 80% madalamad.

Alustage eeltööst

Parim viis oma uue kütte- ja kliimasüsteemi eelarve planeerimiseks on tutvuda kolme kasutusel oleva süsteemide tüübiga. Nii saate ka ise parema ettekujutuse, millest teie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialist uut süsteemi paigaldades räägib.

 • Õhk-vesi soojuspumbad: Õhk-vesi soojuspump on ideaalne kütte-, sooja tarbevee ja jahutuse lahendus nii uute ehitiste kui olemasolevate küttesüsteemide renoveerimise jaoks. Kõige paremini sobib õhk-vesi tüüpi soojuspump hoonetesse, kus on vee baasil põranda- ja/või radiaatorküte. Võrreldes elektriküttega on sääst kuni 75%!
 • Õhk-õhk soojuspumbad: Tänu oma laialdastele kasutusvõimalustele ja mõistlikule hinnale, on õhksoojuspumbad kujunenud üheks populaarseimaks kütteliigiks Eestis. Võrreldes traditsioonilise küttega võib nii rahaline kui ka ajaline sääst olla mitmekordne!
 • Maasoojuspumbad: Maasoojuspump nagu nimigi ütleb, ammutab päikeseenergiat, mis on salvestunud maapinna ülemistesse kihtidesse või lähedal asetseva veekogu põhja. Tänapäeva uued invertertehnoloogial põhinevad maasoojuspumbad võimaldavad sul küttekuludelt säästa kuni 80%.

Saamaks teada, milline küttesüsteem on teie kodule parim oleks mõistlik ühendust võtta meie kliimasüsteemide spetsialistiga. Meie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistid pakuvad teile kindlasti asjatundlikku nõu.

Helistage meile, enne kui otsustate soetada süsteemi, mis võib-olla ei vasta teie soovitud mugavustasemele.

Tutvuge erinevate kaubamärkidega

Kodu sisekliima kontrolli all hoidmiseks tuleb valida energiatõhus kütte- ja kliimasüsteem ka õigelt tootjalt. Me kõik tahame võimalikult palju kokku hoida, kuid ärge valige tingimata kõige odavamat seadet, mis ei pea alati kaua vastu või ei toimi korralikult. Meie toodete hulgast leiate endale kütte- ja kliimaseadmed, mis on ühed kõige töökindlamad turul saada olevad kütte- ja kliimaseadmed.

energiatõhus küttesüsteem

Eeltööd tehes võib juhtuda, et A+++ märgisega kütte- ja kliimaseadmete hinnad panevad teid kõhkleme ning soovite esimese hooga kergema vastupanu teed minna valides lihtsa A-klassi küttesüsteemi. Kuid ei tasu unustada, et energiatõhusad  A+++ süsteemid säästavad teile aja jooksul raha, vähendades igakuiseid kommunaalkulusid ja vajades ka vähem hooldust. A+++ märgisega seadme eluiga on 10 kuni 20 aastat ja see tarbib ka 30-60 protsenti vähem elektrit kui lihtsa A-klassiga küttesüsteem.

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti kodulehel on äratoodud tootegrupid, mis peavad olema varustatud energiamärgisega.

Meie ei usu, et üks lahendus sobib kõigile

Mida suurem, seda parem, eks? Mitte kütte- ja kliimasüsteemide puhul. Tegelikult on üledimensioneeritud süsteemis tsüklite sagedus liiga suur, mis lühendab süsteemi eluiga tunduvalt. Sellega kaasnevad suured kommunaalkulud ja te ei saavuta sama head siseõhu kvaliteeti nagu õigesti dimensioneeritud süsteemi puhul.

Lisaks säästate paraja suurusega kütte- ja kliimasüsteemi ostult raha. Kuid kodule õige suurusega süsteemi leidmine nõuab mitmeid mõõtmisi ja arvutusi. Vaadake lühikest loetelu kõigest, mida teie professionaalne kütte- ja Küttesüsteemide paigaldaja peab kaaluma, enne kui soovitab teie kodule sobivaimat kütte- ja jahutussüsteemi:

 • Soojusvajadus
 • Eluruumi soojustus
 • Õhuniiskus
 • Korruste arv
 • Tubade, akende ja uste paigutus
 • Pindala
 • Päikesekiirgus
 • Puude lähedus

Mis on õigesti dimensioneeritud kütte- ja kliimasüsteemi valimise saladus?

Teie ei peagi valima! Võtke hoopis ühendust ettevõtte Norklim OÜ kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistiga. Meie spetsialistidel on suur kogemus kütte- ja kliimasüsteemide paigaldamisega, nii et võite kindel olla, et nad teavad täpselt, kuidas teile sobivaimat energiatõhusat küttesüsteemi valida. Kuulame ära teie vajadused, vastame kõigile küsimustele ja püsime alati eelarve piires.

Arutage juba täna mõne meie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistiga, kuidas ja millise kütte- ja jahutussüsteemi saate oma koju paigaldada. Helistage meile telefonil +372 53 300 613 või vaadake kontaktandmeid siit.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused