Ventileerimine, õhu puhastamine või tuulutamine?

Kõik Blogi postitused

Ventileerimine, õhu puhastamine või tuulutamine?

Kuidas kindlustada kodus tervislik siseõhk? Kas parem on ventileerida, tuulutada või õhku puhastada? Ja mis on nende erinevate lähenemiste erinevus?

Ventileerimine, tuulutamine ja puhastamine

Kodu on koht paljude erinevate igapäevategevuste jaoks. Teeme seal süüa, peseme, magame ja hingame. See on koht, kus elame! Siiski kipume unustama, et kõik need tegevused saastavad meie kodu siseõhku. Teaduslikud uuringud näitavad isegi, et õhk, mida me kodus hingame, on mõnel juhul kuni viis korda saastatum kui välisõhk. Mis on selle tulemus? See põhjustab allergiaid, väsimust ja erinevaid muid kaebusi. Seepärast on oluline kodude õhku õigesti värskendada. Olgu, aga kuidas seda teha? Kas parem on kodu ventileerida, tuulutada või selle õhku puhastada? Ja mis on nende erinevate meetodite erinevus? Ei tasu paanikasse sattuda, sest Norklimil on vastused.

Need ei ole mingil juhul üks ja seesama!

Kui räägime kodu siseõhu värskendamisest, ei ole tegusõnad „ventileerima“, „tuulutama“ ja „ puhastama“ sünonüümid. Neid kasutatakse kolme õhu värskendamise võimaluse kirjeldamiseks, kuid neil on väikesed erinevused:

  • Ventileerimine: Eluruumi ventilatsioon on pidev protsess, mis toimub päeval ja öösel. Ventilatsioonisüsteemi abil tõmmatakse kodust välja seisnud siseõhk, mis asendatakse värske tervisliku õhuga. Kodu ventileerimine võimaldab vabaneda õhus leiduvatest allergeenidest, niiskusest ja mikroobidest.
  • Tuulutamine: tuulutamine on ajutine meede, mis seisneb majas õhuvoolu tekitamises. Kui avate aknad ja/või uksed, tõmmatakse seisnud õhk välja ja see kannab endaga kaasa selles sisalduvad kahjulikud ained.
  • Puhastamine: kodu siseõhu puhastamiseks vajate õhupuhastit. See elektriseade eemaldab ruumist, kuhu see on paigaldatud, halva lõhna ja kahjulikud ained, mis sageli põhjustavad allergiat. Streamer tehnoloogiaga puhutakse seisvasse õhku ioonid, mis lagundavad kahjulikud ained valkudeks , mille saab seejärel oksüdeerimise abil eemaldada.

Mis on parim tehnika?

Kui avastame, et toas on vähe hapnikku või seisnud lõhn, avame tavaliselt akna, mõeldes, et vahetame õhu korralikult välja. See pole aga kaugeltki nii, eriti uusehitiste ja hiljuti renoveeritud kodude puhul, kus isolatsiooni on äärmiselt hea. Selle probleemi lahendamiseks ja siseõhu tõhusa värskendamise tagamiseks on kõige tõhusam lahendus kodu õige ventileerimine. Selleks on kindlasti vaja ventilatsioonisüsteemi! Kõikisesse Daikini ventilatsioonisüsteemidesse on sisse ehitatud soojustagastus, nii et koju sisenev värske õhk on erinevalt avatud uksest või aknast sisenevast õhust alati soe. Seega pole vaja tuba tuulutades kütet juurde keerata ja järgmise energiaarve pärast muretseda.

Kas soovite olla kindel, et hingate kõige puhtamat õhku? Sel juhul on soovitatav kombineerida oma ventilatsioonisüsteem õhupuhastiga. See seade optimeerib heaolu ja puhastab suures koguses õhku ilma müra tekitamata. Daikin pakub isegi seadmeid, millel on nii õhu puhastamise kui ka niisutamise funktsioonid, tagades seelga, et teie sissehingatav õhk on parajalt niiske.

Millal peaksite oma kodu tuulutama?

Põhimõtteliselt vabastab ventilatsioonisüsteemi ja/või õhupuhasti paigaldamine vajadusest kodu tuulutada, kuid täiendav värske õhu juurdevool võib mõnel juhul siiski kasulikuks osutuda:

  • Kui olete just kasutanud oma kodus värvi, liimi või muid kemikaale.
  • Igal hommikul pärast ärkamist.
  • Kui korraldate pidusid, kus on palju inimesi.

Nendel vähestel juhtudel on kodu veerandtunnine tuulutamine enam kui piisav. Uste ja akende kauemaks lahti jätmine võib teie kodu seinu jahutada, mis nõuab nende uuesti soojendamiseks rohkem aega (ja maksab teile ka rohkem raha). Ärge unustage ka kodu tuulutades kütet välja lülitada, et säästa keskkonda ja raha.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused