Väikeelamute kütteseadmete toetus

Kõik Blogi postitused

Väikeelamute kütteseadmete toetus

Taotlusvoor “väikeelamute kütteseadmete toetus” avatakse taas detsembris. Täpsed kuupäevad avaldatakse KREDEX-i kodulehel ja meedias laiemalt vähemalt 10 tööpäeva ette. Toetuse andmise eesmärk on parandada tiheasustuspiirkondade õhukvaliteeti, asendades tahkel kütusel põhineva kütteseadme taastuvenergiaallikat kasutava kütteseadmega või kaugküttega, uuendada olemasolevat tahkel kütusel põhinevat kütteseadet, mille tulemusena paraneb elamu küttesüsteemi tuleohutus ning energiaefektiivsus.

Toetus on mõeldud tiheasustuspiirkondades väikeelamutele, mille peamiseks kasutusotstarbeks ehitisregistris on määratud üksikelamu, ridaelamu, kaksikelamu või kahe korteriga elamu. Samuti ridaelamu sektsioon, kahe korteriga elamu sektsioon või kaksikelamu sektsioon, kui nendel on autonoomne küttesüsteem.

Välisõhuseire andmetele tuginedes on välja selgitatud piirkonnad, kus peenosakesi on kütteperioodil õhus lubatust rohkem. Nende piirkondade inimestel avanebki võimalus oma küttekolle riigi toel uuega asendada. Toetuse protsent on seejuures piirkonniti erinev.

70-protsendiline toetusmäär kehtib järgmistes linnades:

  • Ida-Virumaa: Jõhvi, Kiviõli, Sillamäe
  • Jõgevamaa: Jõgeva, Põltsamaa
  • Valgamaa: Valga, Otepää, Tõrva

50-protsendiline toetusmäär kehtib järgmistes linnades:

  • Tallinn: Pirita, Nõmme, Kesklinn, Kristiine, Põhja-Tallinn, Haabersti
  • Tartu, Viljandi, Rakvere, Kuressaare, Keila, Võru, Türi, Saue, Paide, Tapa, Kärdla, Elva, Haapsalu, Karksi-Nuia, Kilingi-Nõmme, Pärnu

Taotluse koostamine ja esitamine toimub Riigi Tugiteenuste Keskuse hallatavas Struktuuritoetuse e-keskkonnas E-toetus. Taotlusvormi abistava ja tutvustava infomaterjaliga saad tutvuda siin.
E-toetuse keskkonna tutvustava videoga saad tutvuda siin.

Toetusega seotud küsimused saada aadressile eramu@kredex.eeToetuse haldurid vastavad kõnedele tööpäeviti kell 13.00-16.00. Loe kindlasti ka vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

Millise kütteüsteemi saate oma koju paigaldada?

Arutage juba täna mõne meie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistiga, kuidas ja millise kütte- ja jahutussüsteemi saate oma koju paigaldada. Helistage meile telefonil +372 53 300 613 või vaadake kontaktandmeid siit.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused