Kuidas hooldada oma õhksoojuspumpa?

Kõik Blogi postitused
soojuspumba hooldamine

Kuidas hooldada oma õhksoojuspumpa?

Olles soetanud õhksoojuspumba soovime, et sel oleks ka pikk eluiga. Kuidas aga hooldada õhksoojuspumpa selliselt, et Sind ei tabaks ebameeldiv üllatus? Anname paar nippi, kuidas hoida kulud kontrolli all ning oma õhksoojuspump töökorras.

  • Nõuetekohane paigaldus on oluline! Usalda eksperte ja lepi paigaldus kokku meie kliimaspetsialistiga.
  • Puhasta õhksoojuspumba väliosa. Aurusti puhtust tuleb kord aastas kindlasti kontrollida ning vajaduse korral aurusti puhastada. Puhastusmeetodina soovitame puhastamist tavalise aiavoolikuga. Määrdunud lamellid võivad süsteemi soojusülekannet ja seega ka energiatõhusust vähendada ning väga ebasoodsal juhul süsteemi töö isegi peatada. Puhastamisel tuleks eelistada laiemat voolikuotsakut ning vett tuleks seadme peale pritsida 15°–20° nurga all. Lamellikahjustuste vältimiseks suunake veejuga aurustusseadme peale otse eest 90° nurga all. Puhastamise ajal ei tohi vee surve ületada 2–3 baari. Puhastama peaks ka soojuspumba katet nt. niiske lapi ja vähese puhastusaine või seebiga. Ärge kasutage kloori või ammoniaaki sisaldavaid sanitaarsõlmede puhastusvahendeid!
  • Märkad, et õhksoojuspumba siseosa filtrid on mustad? See tähendab, et on aeg neid vahetada või puhastada! Filtri puhastamine võtab aega kõigest minuti või kaks ja on väga lihtne. Kõige hõlpsam on seda teha tolmuimejaga, kasutades pehme harjaga otsikut. Filtreid võib loputada ka veega.

Kui neid kolme punkti järgid, siis annad juba oma parima panuse selleks, et õhksoojuspump suudaks Sind ka edaspidi hästi teenida. Kuigi kergema puhastamisega võid ise hakkama saada, siis põhjalikumaks puhastamiseks kutsu kindlasti Norklim OÜ eksperdid külla.

Küttesüsteemi hooldus telli siit.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused