Telli küttesüsteemi hooldus

Vajalike hooldustööde regulaarseks tegemiseks soovitab Norklim OÜ sõlmida hooldusleping oma ala kvalifitseeritud meistritega. Meie meeskond on saanud tootjapoolse väljaõppe, et tagada parimad hooldus ja kvaliteet! Norklim OÜ kuulub ka Eesti Soojuspumba Liitu.

Asjatundmatu hoolduse ja remondiga kaasneb vigastus- ning kahjustusoht! Samuti võib tegemata jäetud või asjatundmatu hooldus pärssida soojuspumbasüsteemi töökindlust.

Regulaarne soojuspumba hooldus pikendab kindlasti seadme eluiga ja hoiab ära ka ootamatud kulud.

Kui vajate küttesüsteemi hooldust või kütte- ja kliimasüsteemi avariiremonti, helistage meile telefonil +372 53 300 613.

Norklim OÜ tagab, et teie küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump) toimiksid iga ilmaga.

Loe ka meie blogist kuidas kindlaks teha, et teie küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump) toimib tõhusalt?  Tekkis küsimus?

  Kaidar Juhkam

  Võtame teiega 24 tunni jooksul ühendust, määrame konsultatsiooni aja ja koostame individuaalse pakkumise.

  Võta ühendust meie kliimakonsultandiga – Hooldame ja remondime jahutus-, kütte-, niisutus- ning ventilatsioonisüsteeme.

  soojuspumba hooldus

  Korduma kippuvad küsimused

  Seadmesse võib keskkonnast koguneda lõhnu (nt mööbli, toiduvalmistamise, sigarettide jms lõhnad), mis töötamise ajal seadmest erituvad. Seadme filtrid on hallitusega kaetud ning vajavad puhastamist. Tavapärasest erinevas olukorras (nt kõrbemislõhna korral), tuleb seade kohe seisata ja vooluvõrgust väljalülitada. Kutsu kohale Norklim OÜ kliimaspetsialistid!
  Kui õhksoojuspumba filtrit regulaarselt ei puhastata, ummistub see lõpuks nii kapitaalselt, et pumba töö on häiritud. See tekitab ebameeldivat kolinat või vilinat. Kui filter on korras, võib kolin tekkida ka sellest, et üsna korralikult vibreeriva pumba mehhanismis on miski aja jooksul lahti loksunud. Kutsu kohale Norklim OÜ kliimaspetsialistid!
  Kui märkate, et õhksoojuspump ei puhu sooja, siis tasub eelkõige kontrollida, kas seadme siseseadme filtrid on puhtad. Tihtipeale lõpetab soojuspump sooja andmise, kui filtrid on tolmused. Filtrite puhastamine on lihtne – ava seadme esiluuk ja võtke filtrid välja. Seejärel puhastage need korralikult kogu mustusest ja tolmust, kuivatage ning asetage tagasi. Kui ka seejärel õhksoojuspump ei puhu soojust, siis on tõenäoliselt seadmel mõni suurem viga, mille kindlaks tegemiseks pöörduge Norklim OÜ kliimakonsultandi poole.
  Aeg-ajalt tuleks ka jälgida ka õhksoojuspumba väliosa seisukorda. Tuleb veenduda, et õhu sissetõmbe- ja väjapuhkeavad ei oleks ummistunud puulehtede või muude kõrvaliste esemetega. Samuti tuleb kontrollida, et vee äravooluavad ei oleks tõkestatud.
  Filtri puhastamine võtab aega kõigest minuti või kaks ja on väga lihtne. Ava seadme esiluuk ja võtke filtrid välja. Seejärel puhastage need korralikult kogu mustusest ja tolmust, kuivatage ning asetage tagasi. Et olla kindel õigetes töövõtetes, palu Norklim OÜ paigaldajal ette näidata, kuidas õhksoojuspumba filtreid puhastatakse. Kõige hõlpsam on seda teha tolmuimejaga, kasutades pehme harjaga otsikut.
  See sõltub ruumist, kus seade asub. Väga tolmuse ruumi korral võiks seda teha iga nädal, tavaliselt piisab ühest korrast kuus.
  Soojuspumba väliosale võib tekkida jää, kui seade on hooldamata nt freooni kogus või rõhk on vale, soojusvaheti on must, kui ta on paigutatud tuulisesse kohta, kui ta töötab suure koormusega, kui ruumi temperatuur on madalam kui 17 kraadi ning seade ei saa sulatuseks vajalikku energiat,  kui mõni osa töötab puudulikult. Sellisel juhul tuleb kutsuda Norklim OÜ hooldusspetsialist ning teostada vajalikud hooldus- ja remontööd.
  Kuna tolmuosakesed ja kübemed kogunevad soojuspumba filtrid, tuleb filtreid ka reguallrselt puhastada. Soovitatav on 1-2 korda kuus võtta filtrid õhksoojuspumba siseosast välja ja puhastada tolmuimejaga. Siiski võib õhksoojuspumpa jääda jääkosakesi. Need võivad põhjustada bakterite kasvu ja takistada õhuvoolu. Soojuspump kaotab keskmiselt 20-30% oma võimsusest 18 kuu möödudes, seetõttu on oluline teha esimene hooldus nt 18 kuud pärast paigaldamist.
  Õhk-vesi- soojuspump sulatab end mitu korda päevas. Selle tulemusel vesi tilgub välisosa all asuvasse kogumisanumasse ja külmub miinuskraadide juures. Vältimaks jää teket võib vee näiteks eraldi anumasse koguda ning hiljem võib anuma soovitud kohta tühjaks valada.

  Blogi & uudised