Telli küttesüsteemi hooldus
Tekkis küsimus?
Korduma kippuvad küsimused
Miks õhsoojuspumbast halba lõhna tuleb?
Seadmesse võib keskkonnast koguneda lõhnu (nt mööbli, toiduvalmistamise, sigarettide jms lõhnad), mis töötamise ajal seadmest erituvad. Seadme filtrid on hallitusega kaetud ning vajavad puhastamist. Tavapärasest erinevas olukorras (nt kõrbemislõhna korral), tuleb seade kohe seisata ja vooluvõrgust väljalülitada. Kutsu kohale Norklim OÜ kliimaspetsialistid!Miks õhksoojuspump koliseb?
Kui õhksoojuspumba filtrit regulaarselt ei puhastata, ummistub see lõpuks nii kapitaalselt, et pumba töö on häiritud. See tekitab ebameeldivat kolinat või vilinat. Kui filter on korras, võib kolin tekkida ka sellest, et üsna korralikult vibreeriva pumba mehhanismis on miski aja jooksul lahti loksunud. Kutsu kohale Norklim OÜ kliimaspetsialistid!Miks õhksoojuspump ei puhu sooja?
Kui märkate, et õhksoojuspump ei puhu sooja, siis tasub eelkõige kontrollida, kas seadme siseseadme filtrid on puhtad. Tihtipeale lõpetab soojuspump sooja andmise, kui filtrid on tolmused.Filtrite puhastamine on lihtne – ava seadme esiluuk ja võtke filtrid välja. Seejärel puhastage need korralikult kogu mustusest ja tolmust, kuivatage ning asetage tagasi.Kui ka seejärel õhksoojuspump ei puhu soojust, siis on tõenäoliselt seadmel mõni suurem viga, mille kindlaks tegemiseks pöörduge Norklim OÜ kliimakonsultandi poole.Millal hooldada õhksoojuspumba väliosa?
Aeg-ajalt tuleks ka jälgida ka õhksoojuspumba väliosa seisukorda. Tuleb veenduda, et õhu sissetõmbe- ja väjapuhkeavad ei oleks ummistunud puulehtede või muude kõrvaliste esemetega. Samuti tuleb kontrollida, et vee äravooluavad ei oleks tõkestatud.Kas ma saan õhksoojuspumba filtrite puhastamisega ise hakkama?
Filtri puhastamine võtab aega kõigest minuti või kaks ja on väga lihtne. Ava seadme esiluuk ja võtke filtrid välja. Seejärel puhastage need korralikult kogu mustusest ja tolmust, kuivatage ning asetage tagasi.Et olla kindel õigetes töövõtetes, palu Norklim OÜ paigaldajal ette näidata, kuidas õhksoojuspumba filtreid puhastatakse. Kõige hõlpsam on seda teha tolmuimejaga, kasutades pehme harjaga otsikut.Kui tihti peaks õhksoojuspumba filtreid puhastama?
See sõltub ruumist, kus seade asub. Väga tolmuse ruumi korral võiks seda teha iga nädal, tavaliselt piisab ühest korrast kuus.Mis võib juhtuda, kui õhksoojuspumpa korralikult ei hooldata?
Soojuspumba väliosale võib tekkida jää, kui seade on hooldamata nt freooni kogus või rõhk on vale, soojusvaheti on must, kui ta on paigutatud tuulisesse kohta, kui ta töötab suure koormusega, kui ruumi temperatuur on madalam kui 17 kraadi ning seade ei saa sulatuseks vajalikku energiat, kui mõni osa töötab puudulikult. Sellisel juhul tuleb kutsuda Norklim OÜ hooldusspetsialist ning teostada vajalikud hooldus- ja remontööd.Kas soojuspumpa on vaja hooldada?
Kuna tolmuosakesed ja kübemed kogunevad soojuspumba filtrid, tuleb filtreid ka reguallrselt puhastada. Soovitatav on 1-2 korda kuus võtta filtrid õhksoojuspumba siseosast välja ja puhastada tolmuimejaga.Siiski võib õhksoojuspumpa jääda jääkosakesi. Need võivad põhjustada bakterite kasvu ja takistada õhuvoolu. Soojuspump kaotab keskmiselt 20-30% oma võimsusest 18 kuu möödudes, seetõttu on oluline teha esimene hooldus nt 18 kuud pärast paigaldamist.Miks õhk-vesi-soojuspumba välisosa all tekib jää?
Õhk-vesi- soojuspump sulatab end mitu korda päevas. Selle tulemusel vesi tilgub välisosa all asuvasse kogumisanumasse ja külmub miinuskraadide juures. Vältimaks jää teket võib vee näiteks eraldi anumasse koguda ning hiljem võib anuma soovitud kohta tühjaks valada.Blogi & uudised
Edukas Eesti Ettevõte sertifikaat
Käesolevaga tunnistab rahvusvaheline krediidiinformatsiooni ettevõte AS Creditinfo Eesti, et Norklim OÜ on andnud oma panuse...
Kuidas hooldada oma õhksoojuspumpa?
Olles soetanud õhksoojuspumba soovime, et sel oleks ka pikk eluiga. Kuidas aga hooldada õhksoojuspumpa selliselt,...
Tööpakkumine ventilatsiooni hooldustehnikule
Kasuks tuleb töökogemus tehnika remondi ja hoolduse alal, tehniline haridus ja/või eelnev töökogemus ventilatsiooni valdkonnas....