KÜTTESEADME

UUENDAMISE TOETUS

SÄÄSTA SOETUSMAKSUMUSELT KUNI 70%

Ahjuvahetuse toetus

Taotlusvoor “Väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetus” avatakse taas detsembris. Täpsed kuupäevad avaldatakse KREDEX-i kodulehel ja meedias laiemalt vähemalt 10 tööpäeva ette.

Toetuse andmise eesmärk on parandada tiheasustuspiirkondade õhukvaliteeti, asendades tahkel kütusel põhineva kütteseadme taastuvenergiaallikat kasutava kütteseadmega või kaugküttega, uuendada olemasolevat tahkel kütusel põhinevat kütteseadet, mille tulemusena paraneb elamu küttesüsteemi tuleohutus ning energiaefektiivsus.

Toetus on mõeldud tiheasustuspiirkondades väikeelamutele, mille peamiseks kasutusotstarbeks ehitisregistris on määratud üksikelamu, ridaelamu, kaksikelamu või kahe korteriga elamu. Samuti ridaelamu sektsioon, kahe korteriga elamu sektsioon või kaksikelamu sektsioon, kui nendel on autonoomne küttesüsteem.

Taotluse koostamine ja esitamine toimub Riigi Tugiteenuste Keskuse hallatavas Struktuuritoetuse e-keskkonnas E-toetus. Taotlusvormi abistava ja tutvustava infomaterjaliga saad tutvuda siinE-toetuse keskkonna tutvustava videoga saad tutvuda siin.

Milline soojuspump valida?

Arutage juba täna mõne meie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistiga, kuidas ja millise õhk-vesi soojuspumba saate oma koju paigaldada.

Helistage meile telefonil +372 53 300 613 või vaadake kontaktandmeid siit.

Toetusmäärad

Välisõhuseire andmetele tuginedes on välja selgitatud piirkonnad, kus peenosakesi on kütteperioodil õhus lubatust rohkem. Nende piirkondade inimestel avanebki võimalus oma küttekolle riigi toel uuega asendada. Toetuse protsent on seejuures piirkonniti erinev.

70-protsendiline toetusmäär kehtib järgmistes linnades:

  • Ida-Virumaa: Jõhvi, Kiviõli, Sillamäe
  • Jõgevamaa: Jõgeva, Põltsamaa
  • Valgamaa: Valga, Otepää, Tõrva

50-protsendiline toetusmäär kehtib järgmistes linnades:

  • Tallinn: Pirita, Nõmme, Kesklinn, Kristiine, Põhja-Tallinn, Haabersti
  • Tartu, Viljandi, Rakvere, Kuressaare, Keila, Võru, Türi, Saue, Paide, Tapa, Kärdla, Elva, Haapsalu, Karksi-Nuia, Kilingi-Nõmme, Pärnu

Maksimaalne toetussumma

Maksimaalne toetussumma ühe elamu kohta on 10 000 eurot, mida hüvitatakse hinnamudeli alusel. Kütteseadmete soetamiseks, paigaldamiseks või ehitamiseks on kehtestatud konkreetne toetussumma, mis ei sõltu tegelikust kulust. Näiteks uue ahju puhul on maksumuseks arvestatud 6400 eurot, millest hüvitatakse olenevalt piirkonnast 50 protsenti (3200 eurot) või 70 protsenti (4480 eurot). Kui vana ahju ei ehitata ümber, vaid see lammutatakse, siis lammutamist toetus ei kata, vaid selle eest tuleb maksta inimesel endal.

Taotlusi hakkab vastu võtma Ettevõtlus ja Innovatsiooni sihtasutus, andes vooru avamisest eraldi teada vähemalt 10 tööpäeva enne taotluste vastuvõtu algust, sh veebilehel Väikeelamute kütteseadme uuendamise toetus.

Kellele sobib õhk-vesi soojuspump?

Õhk-vesi soojuspump sobib hästi põhikütteks nii eramajja kui ka korterisse ning on elektriküttest kordades soodsab. Toasooja toovad kiirelt ja lihtsalt tuppa Norklim OÜ kogenud spetsialistid.
Õhk-vesi soojuspump sobib teie kodule, kui:
Elate eramajas või hoopis korteris, kuid olete valmis taotlema ühistult ja kohalikult omavalitsuselt paigaldamiseks luba.
Teil on soov saada sooja kütte- ja tarbevett. Teil on juba olemas ka vesiküte vastavate radiaatorite või põrandaküttega.
Elate eramus ja soovite püsikulud võimalikult väiksed hoida, kuid maakütte pinnakollektori paigaldamine ei ole võimalik.
Olete renoveerimas kodu ja soovite loobuda senisest ahiküttest ning tahate, et kütmine oleks suitsu-, tuha-, tahma- ja tolmuvaba.

Kellele sobib maasoojuspump?

Vaba maapinna olemasolul tuleks eelistada kindlasti maakütet. Kuigi maasoojuspumba paigaldamine võtab rohkem aega ja esmane investeering on suurem, siis pikas perspektiivis tasub ta end ära, kuna energiasääst on suurem ja eluiga pikem.
Maasoojuspump sobib teie kodule, kui:
Kui soovite väga efektiivset küttelahendust, mis töötab väga külmade ilmadega ja on samas ka kõige töökindlam.
Teil on soov saada sooja kütte- ja tarbevett. Teil on juba olemas ka vesiküte vastavate radiaatorite või põrandaküttega.
Köetava hoone ümber on piisavalt vaba maapinda pinnakollektori paigaldamiseks.
Olete renoveerimas ja ehitamas kodu või soovite loobuda senisest ahiküttest ning tahate, et kütmine oleks suitsu-, tuha-, tahma- ja tolmuvaba.

Maasoojuspumbad

Pakume väga suurt valikuid erinevaid mudeli. Teie lihtsalt vali endale sobiv maasoojuspump ning esitage tellimus. Meie kliimakonsultant kinnitab soojuspumba tellimuse ja leiab ka sobiva aja paigalduseks.

Tekkis küsimus?

Arutage juba täna meie kütte- ja kliimasüsteemide spetsialistiga, kuidas ja millise maasoojuspumba saate oma koju paigaldada. Norklim OÜ kliimaspetsialistid on teile algusest lõpuni igal sammul abiks.

Lai tootevalik

Pakume suurt valikut soojuspumpasid, mille hulgast leiame just sulle sobivaima.

Terviklahendused

Tagame ladusa tootevaliku ja paigaldusprotsessi ning pakume ka korralisi hooldusi.

Kindel kvaliteet

Tagame kvaliteetse tootevaliku ja paigaldusprotsessi ning pakume ka korralisi hooldusi.

Usaldusväärsus

Peame kinni tähtaegadest ja lubadustest. Järgime täpselt projekti nõudmisi ja arvestame objekti iseärasustega.
Lisasite ostukorvi :