Telli ventilatsiooni puhastamine
Küsi pakkumist
Tekkis küsimus?
Korduma kippuvad küsimused
Kas taimed aitavad õhku puhastada?
Taimed imevad õhusaaste endasse lehtede pinnal olevate mikroskoopiliste aukude ehk õhupilude kaudu. Kuna taime lehtede kaudu toimub pidev vee aurumine, siis tekib selle tagajärjel konvektsioonliikumine, mis viib õhusaasteosakesed taime juurtesse, kus juuremikroobid lagundavad need taimele ja teistele mikroobidele sobivaks toiduks. Taimed ”söövad” meie hingamisõhust kahjulikud ained ära. Rohke taimekogus lisab ruumi ka õhuniiskust, mille tagajärjel õhu mikrobakterite suhteline arv väheneb ja me parandame seeläbi oluliselt õhukvaliteeti. Soovitus: Parim õhku puhastav taim on kuldviljakpalm. Kõige efektiivsema õhuniistutajana on ta parimaks taimeks õhuniisutajana, kuid samal ajal eemaldab õhust ka toksilisi aineid. Talveajal võib teda asendada elektriliste õhuniisutajatega.Kui tihti peaks ventilatsioonifiltreid vahetama?
Ventilatsioonifiltrite täituvust ja ventilatsioonisüsteemi puhtuse taset tuleb kontrollida 1-2 korda aastas või tihemini oleneb ventilatsiooni kasutamise otstarbest nagu avalikud asutused, koolid, haiglad, tervisekeskused, tehased jne.Regulaarse kontrolli ja hooldusega pikendad oma ventilatsiooniseadme eluiga ja mis kõige tähtsam hoolitsed tervise eest!Kuidas toimub ventilatsiooni puhastus ?
Tuulutuskanaleid ja -seadmeid puhastatakse mehhaaniliselt harjates ja/või suruõhuga, kasutades spetsiifilisi lahusteid. Puhastusmasinate harjade konstruktsioon võimaldab nende ligipääsu nii teravatesse nurkadesse kui kitsastesse kohtadesse. Pöörlemissuuna vahetaja abil pöörab hari kanali nurkades vajalikku suunda.Alarõhu tekitamiseks kanalisse kasutame tõhusaid alarõhu masinaid. Alarõhu masin tekitab kanalisse tormi-iilile sarnaneva, 15-30 m/s liikuva õhuvoo, mis tagab lahti harjatud saasta täieliku eemaldumise kanalist. Seade onvarustatud voltfiltritega, mis ühtlasi täidavad ka mustuse kogumise ülesannet.Miks peab ventilatsioonisüsteeme puhastama?
Ventilatsiooni puhastuse käigus eemaldatakse süsteemi sisepindadele ladestunud mustus ja tolm ning seeläbi taastatakse normaalne õhuvahetus, mis eemaldab liigse niiskuse ja ebameeldivad lõhnad, parandades hoone sisekliimatRuumide halvad õhutingimused annavad koheselt ka märku väljendudes erinevate terviseprobleemidena nagu: peavalu, väsimus, silmade ärritus jne. Uuringud on näidanud, et 50% kõikidest haigustest on seotud halva siseõhuga, milles sisalduvad kõikvõimalikud kahjulikud kiud, viirused ja bakterid. Samuti vähendab ventilatsiooni regulaarselt puhastamine tuleohutuse riske ja täidad seadusest tulenevaid tuleohutuse nõudeid. Intensiivselt kasutuses olevasse süsteemi tekib vähemalt 1-3 aasta jooksul piisavalt saastet, mis võib tulekahju ajal süttida ning mille tagajärjel võib tuli levida välkkiirusel kogu hoones.Miks usaldada ventilatsiooni puhastamine spetsialistidele?
Ventilatsiooni- ja jahutussüsteemide puhul on tähtis, et hooldust teostaksid oma ala spetsialistid. Meie meeskond on saanud tootjapoolse väljaõppe, et tagada parimad lahendused ja kvaliteet. Tutvu ka meile väljastatud erinevate tunnistustega ja sertifikaatidega. Telli ventilatsiooni puhastamine oma Norklim OÜ kliimaspetspetsialistidele.Kas mina pean ventilatsiooni puhastama?
Tuleohutusaruande esitamise kohustus on ettevõtetel ja asutustel, kus tulenevalt tegevusest, ehitise eripärast või kustutus- ja päästetööde teostamise raskendatud tingimustest on suur tulekahjurisk või võimalik raske tagajärg.Põhjalikum kortermaja ventilatsiooni puhastus on meie oludes soovituslik teostada iga 2-3 aasta järel. Kontrolli võiks teostada kord aastas. See on kindel viis ära hoida halvast õhuvahetusest tingitud terviseprobleemid.Määrdunud torustiku, mustusega täitunud filtrite ja saastunud soojusvaheti tulemusena ei liigu puhas õhk ventilatsioonis enam vabalt ning tänu sellele suureneb energiakulu ning väheneb seadmete eluaeg.Puhas ja tervislik õhk ei tohiks olla ainult looduses. Õhu filtreerimine tagab puhta ja tervisliku õhu, filtreerides välja õietolmu, tolmu, lõhnad ja muud meie tervisele kahjulikud saasteained. Konsulteeri Norklim OÜ kliimakonsultandiga, koos leiame kindlasti teile parima lahenduse. Uue ventilatsiooniseadme filtri leiate meie e-poest.Kui tihti peaks ventilatsiooni puhastama?
Ventilatsioonisüsteemide puhastamine on kohustuslik. Seda kontrollib Päästeamet vastavalt tuleohutusseadusele. Eesti Standard EVS 812-2:2014 „Ehitise Tuleohutus“ järgi peab puhastuse sagedus olema vähemalt kord aastas. Puhastuskordade vahele ei tohi jääda üle 365 ööpäeva. Professionaalselt kasutatavate köökide ventilatsioonikanaleid tuleb puhastada vastavalt kasutamise intensiivsusele.Blogi & uudised
Soojuspumbad ning 10 müüti ja fakti
Soojuspumpade kohta ringleb omajagu müüte ja külajutte. Selleks, et rohkem selgust teemasse tuua, käime üle...
Kuidas uus kliimasüsteem võib raha kokku hoida?
See võib kõlada pisut vastuoluliselt, et raha kulutamine võib tegelikult hoopis raha säästa, aga vähemalt...
Norklim OÜ on usaldusväärne koostööpartner
Äripäeva Infopank kinnitab, et on väljastanud ettevõttele Usaldusväärse ettevõtte 2023 sertifikaadi. Sertifikaadi pälvinud ettevõtte krediidihinnang...