Miks siseõhu kvaliteet on oluline ja kuidas seda parandada?

Kõik Blogi postitused
Siseõhu kvaliteet

Miks siseõhu kvaliteet on oluline ja kuidas seda parandada?

Kas teadsid, et inimene veedab 80–90% oma ajast siseruumides? See tähendab, et erinevate ruumide siseõhu kvaliteet mängib väga olulist rolli meie enesetunde ja tervise kujundamisel.

Külmade ilmade tõttu on praegusel aastaajal üpris keeruline uksi ja aknaid lahti hoida, et tube piisavalt tuulutada. Paljudele majapidamistele tähendab see aga seda, et mitme kuu vältel luuakse mõnusad tingimused erinevate tolmulestade, lemmiklooma kõõma ja muude saasteainete ringlemiseks siseruumides.

Mis probleemid võivad halvast siseõhu kvaliteedist tekkida?

Kehv siseõhk võib sisaldada tervisekahjustusi põhjustavaid saasteaineid. Halb õhukvaliteet võib põhjustada näiteks peavalu, väsimust, keskendumishäireid, löövet või ärritada silmi, nina, kurku ning isegi kopse. Lisaks võib see muuta ka uimaseks või ajada iiveldama. Halb õhukvaliteet on eriti ohtlik näiteks astmahaigetele ning allergikutele.

Allikas <a href=httpswwweeaeuropaeueteka signaalidsignaalid 2013artiklidohk mida me hingame target= blank rel=noopener>EEA <a>

Kuidas parandada siseruumide õhukvaliteeti?

On mitmeid taskukohaseid võimalusi, kuidas parandada õhukvaliteeti oma kodus või tööruumides. 

Korista

Hea viis siseõhu kvaliteedi hoidmiseks on oma kodu või tööruume tõeliselt põhjalikult koristada. See hõlmab tolmuimemist, kõikide pindade desinfitseerimist ja nende piirkondade puhastamist, kuhu võib koguneda mustus ja tolm nagu laeventilaatorid, õhuavad ja pildiraamide pealsed.

Ava aknad

Kuigi õues on veel jahe, siis mõnel soojemal päeval võiks kasutada võimalust ning avada aknad. Värske õhu ringlus on kasulik, sest aitab toast välja viia saasteaineid, mis võivad põhjustada ärritusi või allergilisi reaktsioone.

Kasuta õhupuhasteid

Õhupuhastid võivad aidata mõndade kahjulike osakeste kinnipüüdmist. Tuleb aga tähele panna, et õhupuhastid suudavad puhastada ainult õhku seadme ümber ning mitte tervet majapidamist.

Vaheta filtreid

Vaheta oma ventilatsiooniseadme filtreid regulaarselt selleks, et saasteaineid ei liiguks tagasi õhuringlusesse ning õhk püsiks puhas. 

Telli ventilatsiooni puhastamine

Ventilatsioonisüsteemide puhastamine on kohustuslik ning seda tuleks teha vähemalt kord aastas.  Puhas ja tervislik õhk ei tohiks olla ainult looduses. Võta ühendust Norklim OÜ spetsialistidega ning paranda õhutust oma elu- ja tööruumides.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused