Kuidas kindlaks teha, et teie küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump) toimib tõhusalt?

Kõik Blogi postitused
energiatohus soojuspump

Kuidas kindlaks teha, et teie küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump) toimib tõhusalt?

Norklim OÜ tagab, et teie küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump) toimiksid iga ilmaga.

Kellele ei meeldiks raha säästa? Soodne ost teeb rõõmu, kuid veel rõõmustavam on teada, et olete selleks ise midagi ära teinud, et tänu energiatõhusale küttesüsteemile igakuiselt kommunaalkuludele vähem raha kulutada.

Siin on kolm märki sellest, et teie küttesüsteem on piisavalt tõhus:

  • Kodu säilitab sobiva temperatuuri, ilma et küttesüsteem pidevalt töötaks.
  • Kommunaalkulud peegeldavad mõistlikku energiakasutust antud suurusega ja antud tüüpi kodu kohta.
  • Soojuspumbal on A +++ märk.

Vaatame, mida iga punkt tähendab ja kuidas saate oma seadmeid võimalikult kaua võimalikult tõhusalt kasutada, säästes kokkuvõttes pikemas perspektiivis raha.

Kodu hoiab sobivat temperatuuri

Kui termostaat on kogu päeva jooksul samale temperatuurile seadistatud ja kodu säilitab selle temperatuuri, ilma et küttesüsteem pidevalt töötaks, on teie kütteseade tõenäoliselt piisavalt energiatõhus.

See võib viidata ka sellele, et kodu on kvaliteetselt ehitatud ja korralikult soojustatud – kõik see aitab kahtlemata talvistelt küttearvetelt raha säästa.

Juhul kui teie soojuspump või muu küttesüsteem töötab kodu soojana hoidmiseks pidevalt, kuid soovitud temperatuuri on harva võimalik saavutada või säilitada, peaksite  võtma ühendust Norklim OÜ spetsialistidega.

Teie kommunaalkulud peegeldavad mõistlikku energiakasutust

toimiv küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump)
kuttearved

Statistikaameti  andmetel kulutab tüüpiline Eesti leibkond kodu kommunaalkuludele u 2000 eurot aastas. Kuid see on keskmine väärtus, arvutus hõlmab nii kõige pisemate eluruumide kui ka kõige suuremate häärberite elanikke.

Lihtsaim viis näha, kas kasutatav energiakogus on aastate lõikes sama, on vaadata oma eelmise aasta sama ajavahemiku kommunaalarveid. Kas kasutate eri aastatel rohkem või vähem energiat?

Kui rohkem, peaksite läbi mõtlema oma harjumused kodu kütmisel või jahutamisel ja selle, kas muud seadmed või süsteemid kasutavad sama energiaallikat. Näiteks kui kütate elektriga, peegelduvad sel arvel ka valgustuse kasutus, paljud kodumasinad ja kõik muud vooluvõrku ühendatud seadmed.

Elades korterelamus, saate võrdlemiseks naabritelt nende energiakasutuse kohta küsida.

Pidage silmas, et suurema kodu küttekulu on suurem kui väikese kodu puhul. Ka avatud planeeringuga kodudel on küttekulu üldjuhul suurem kui eraldi tubade puhul – nagu vanemates eluasemetes, kus kõik toad on ustega eraldatud, ka põhieluruumides.

Teie soojuspumbal on A +++ märk

tõhus küttesüsteem (maasoojuspump või õhksoojuspump)

Juhul kui teie soojuspump, maasoojuspump või muu kütte- ja jahutussüsteem on varustatud A +++  märgiga, tähendab see seda, et teie küttesüsteem kasutab 30-60 protsenti vähem elektrit kui lihtsa A-klassiga küttesüsteem.

Norklim OÜ energiatõhusad soojuspumbad

Meie enerigiatõhusate küttesüsteemidega saate säästa kommunaalkuludelt 80 protsenti, sõltuvalt soojuspumba tüübist. Norklim OÜ kliimaspetsialistid on teile sobiva toote valimisel igal sammul abiks.

Kütte- ja kliimasüsteemi hooldus

Kütte- ja kliimasüsteemi regulaarne hooldus võimaldab sageli kütte- ja kliimasüsteemi avariiremonti vältida ja küttesüsteemi tööd tõhusamaks muuta. Hoolika hooldusega on võimalik süsteemi eluiga veelgi pikendada.

Kui vajate küttesüsteemi hooldust või kütte- ja kliimasüsteemi avariiremonti, helistage meile telefonil +372 53 300 613 või tellige hooldus siit.

 

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused