Kuidas uus kliimasüsteem võib raha kokku hoida?

Kõik Blogi postitused
Uus kliimasüsteem aitab säästa

Kuidas uus kliimasüsteem võib raha kokku hoida?

See võib kõlada pisut vastuoluliselt, et raha kulutamine võib tegelikult hoopis raha säästa, aga vähemalt kütte- ja jahutussüsteemide puhul vastab see tõele. Teinekord on mõistlikum oma vanad seadmed, mis pidevalt remonti vajavad, vahetada uute vastu välja. Nii võib küll esmane väljaminek olla suurem, aga pikas plaanis säästab toimiv kliimasüsteem nii aega, raha kui ka närve.

Soovitame konsulteerida Norklimi spetsialistidega, et aru saada, milline oleks kõige optimaalsem lahendus just teie vajadustele – kas jätkata seadmete remontimist või soetada uus. 

Uus kliimasüsteem on tõhusam

Kütte- ja kliimaseadmete tõhusust mõõdetakse hooajalise kasuteguri ehk SEER-i järgi. Mida kõrgem on SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) number, seda efektiivsemalt suudab näiteks teie konditsioneer terve hooaja vältel jahutada. Vanematel seadmetel kipub SEER olema madalam, uuematel kõrgem.

Kui uus konditsioneer kasutab vähem energiat, siis on ka igakuised arved väiksemad, võrreldes seadmetega, mis energiatõhusad ei ole.

Uus seade vajab vähem remonti

Selleks, et teie kütte- ja kliimasüsteemid püsiksid korras, tuleb neid ka regulaarselt hooldada. Just regulaarne hooldus on see, mis tagab süsteemide vastupidavuse ning hoiab ära ka ootamatud kulud. 

Vanema süsteemi või seadme puhul tuleb arvesse võtta, et hooldused võivad minna tihedamaks ning üks hetk ei tasu hooldus end enam ära ning mõistlikum oleks teha investeering hoopis uude seadmesse.

Uus kliimaseade tähendab ka vähem valget müra

Kui olete pigem õrna unega, siis võib ka kõige väiksem heli, näiteks kliimaseadme sisse- või väljalülitamine, üles ajada. Suuremat heli võib täheldada just vanemate seadmete juures. Uued seadmed on aga tänapäeval ehitatud juba selliselt, et pererahvas saaks vajadusel rahulikult uinuda, ilma et üleliigne heli seda takistaks.

Kui aga märkate, et teie seade hakkab ootamatult imelikke helisid tegema, siis tuleks koheselt võtta ühendust vastavate spetsialistidega.

Uued kliimaseadmed võivad tulla soodustusega

Otsides uut kütte- ja jahutusüsteemi, võib mõnikord päris hea allahindluse osaliseks saada. Siinkohal pole kliimaseadmed erandiks. Soovitame headel pakkumistel silma peal hoida Norklimi e-poes või küsida eraldi pakkumist telefonil +372 53 300 613.

Te väärite parimat teenindust, kui hakkate uut kliimaseadet ostma

Üks oluline osa kliimaseadme valikul, on ka abi, mis selle valikuga kaasa tuleb. Norklim kuulub Eesti Soojuspumba Liitu, meil on oma ala kvalifitseeritud meistrid ja laialdased teadmised erinevatest kütte- ja kliimaseadmetest. Aitame välja valida just teie töö- või eluruumidesse parimad energiatõhusad seadmed.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused