Õhufiltrid ja allergiad ning 5 asja, mida pead teadma

Kõik Blogi postitused
Õhufiltrid ja allergiad

Õhufiltrid ja allergiad ning 5 asja, mida pead teadma

Peagi on käes see aeg aastast, kus taimed ja puud hakkavad vaikselt tärkama. Kuigi kevad on äärmiselt kaunis, siis toob see aga kaasa ühe tüütu kõrvalmõju – õietolmu ja allergiad. Kui teil on allergiaid, siis suurenenud õietolm võib tehtud plaanid ootamatult pea peale lüüa. Kui mõtlete, et ehk on lahenduseks lihtsalt toas püsimine, kuniks õietolmu hooaeg läbi saab, siis peame teid kurvastama. Ka toas olemine ei pruugi teid allergiate väljalöömisest säästa. Kuigi kütte- ja ventilatsiooniseadmetes on filtrid, siis kõik õhufiltrid ei ole loodud õietolmu kinni püüdma.

Õnneks on mitmeid viise, kuidas  allergiad kontrolli all hoida ning mitmed nendest lahendustest sisaldavad oma seadme või süsteemi õiget hooldust ja korrashoidmist. Järgige neid viite sammu ning võite kindlad olla, et kevadel on vähemalt toas mõnusam enesetunne.

Õhufiltrite vahetus

Nagu eelpool ka pisut mainisime, siis on kõigepealt oluline veenduda, et teil on kliima- või ventilatsiooniseadmesse paigaldatud õiged filtrid, mis päriselt õietolmu vastu aitavad. Soovitame võtta ühendust Norklimi spetsialistidega ning küsida meilt nõu erinevate filtrite kohta.

Proovi vältida paberfiltreid

Esmapilgul võivad paberfiltrid tunduda hea valikuna, kui otsite kliimaseadmesse osakesi püüdvaid filtreid. Mida aga te ei pruugi teada, on see, et paberfiltrid on mõeldud selleks, et kinni püüda suuremaid osakesi nagu tolm. Väiksemad osakesed, nagu bakterid ja õietolm, võivad aga paberfiltri vahelt siiski läbi pääseda. 

Vaheta filtreid sageli

Kui tihti peab oma filtreid vahetama? See sõltub mitmest asjaolust. Üks kõige olulisem asi, mida meeles hoida, on see, et kõik kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmed ei ole ühesugused. 

Kui olete tellinud oma seadme hooldamise, siis võite alati spetsialistilt küsida, kui tihti peaksite just selles seadmes filtreid vahetama. Soovitame ka spetsialistile märku anda, kui teil on allergiaid õietolmu, tolmu või suitsu suhtes. Nii teab spetsialist nõu andes antud infot allergiate kohta arvesse võtta ja näiteks soovitada filtreid vahetada sagedamini. 

Ehk ei olegi asi filtris?

Isegi kui te vahetate oma filtreid korrektselt ning kasutate ka õigeid filtreid, siis see ei pruugi takistada allergeenidel pääsemist teie koju läbi seadme. Teie kütte-või ventilatsiooniseadmes endas võib praegu olla tõeline tolmukogum, mis üks hetk õhku ringlema pääseb, kui sellele tähelepanu ei pöörata.

Kui märkate oma seadmega mingeid probleeme, siis võtke ühendust Norklimi spetsialistega. Aitame hooldada küttesüsteeme ning ventilatsiooniseadmeid selleks, et õhk puhtam püsiks ning seadmed töökorras oleksid.

Puhasta tuulutuskanaleid

Isegi, kui teie ventilatsioonisüsteem ja filtrid on heas korras, siis tuleks alati veenduda ka selles, et tuulutuskanalid oleksid puhtad ja ummistamata. Seda eriti siis, kui elate veidi vanemas majas. 

Hooldamata tuulutuskanalid on suurepäraseks pesaks näiteks hallitusele. See võib omakorda anda allergiatele hoogu juurde ning neid võimendada.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused