7 kasulikku nippi, kuidas muuta oma kodu energiatõhusamaks

Kõik Blogi postitused
energiatõhus kodu

7 kasulikku nippi, kuidas muuta oma kodu energiatõhusamaks

Eesti ilmastikuolud on muutlikud – suvel kõrged temperatuurid ning talvisel ajal mõnusad miinuskraadid. Ekstreemsed ilmastikuolud võivad aga endast jätta jälje ka arvetele. Õnneks on olemas mõned viisid, kuidas oma süsteemide energiatõhusust suurendada, ilma mugavust liigselt ohverdamata. Allpool jagame näpunäiteid, mis mitte ainult ei vähenda igakuiseid arveid, vaid võivad ka pikendada teie kütte- ja kliimasüsteemi eluiga.

Vaadake üle oma termostaadi temperatuur

Termostaadi seadistamisel loeb iga kraad. Teie süsteemi energiakasutus suureneb iga täiendava kütte- või jahutusastme kohta 6–8%. Üldiselt on soovitatav seada termostaat suvel 20 °C ja talvel 25 °C peale. Energiatõhususe suurendamiseks võib veel seadistada selliselt, et seaded arvestaksid ka teie ajakavaga. Talvel seadistage madalamale temperatuurile, kui olete kodust ära ning kõrgemale, kui viibite kodus. Suvel käituge vastupidiselt.

PS! Termostaadi reguleerimine oluliselt madalamale või kõrgemale temperatuurile ei muuda maja jahtumist ega soojenemist kiiremini, kui seda mõne kraadi võrra reguleerides.

Ärge tehke allahindlusi kodu soojustamisel

Tihendus ja isolatsioon on võtmesõnadeks, kui räägime oma kodus temperatuuri hoidmisest minimaalse energiakaoga. Vaadake üle oma kodu aknad, katus ja maja fassaad ega need ei lase sooja õhku välja ning külma sisse. Võimalusel vahetage näiteks vanad aknad uute soojapidavate vastu välja.

maasoojuspumbad

Vahetage välja oma vana kliima- või küttesüsteem

Uue kaasaegse kliima- või küttesüsteemi valimine aitab märgatavalt energiat kokku hoida. Millist süsteemi aga valida? Üks ja sama lahendus kindlasti ei sobi kõigile ning enne ostu oleks mõistlik konsulteerida spetsialistiga. Spetsialistid võtavad arvesse mitmeid eri faktoreid, mis valikut mõjutavad, ning leiavad just teie kodule parima lahenduse.

Puhastage ja vahetage filtreid regulaarselt

Kuna ventilatsiooniseadmete filtreid koguvad endasse õietolmu ja muid kahjulikke saasteaineid, siis on vajalik neid vähemalt 1–2 korda aastas vahetada. Regulaarne vahetamine hoiab koduse õhu puhtana ning pikendab ka seadmete eluiga. Laia valiku filtreid leiate meie e-poest.

Hooldage oma küttesüsteeme regulaarselt

Lisaks filtrite puhastamisele on oluline hoida silm peal ka oma kütte- ja kliimasüsteemidel. Küttesüsteemi hoolduse ja venitilisatsiooni puhastamise saad tellida Norklimi ekspertidelt. Regulaarne hooldus aitab hoida oma seadmed töökorras ning hoiab ära võimalikud ootamatud kulud.

Suvisel ajal kasutage vajadusel kardinaid

Päikesel on suur mõju meie toa temperatuurile. Lihtne nipp tõmmata kardinad ette või jätta need lahti võib samuti mõjutada energiakulu. Suvisel ajal hoidke kardinad ees, et tuba liigselt üles ei soojeneks ning talvel, kui päike on väljas, tõmmake kardinad eest ära, et päike saaks pisut soojust tuppa tuua. Kardinad ning rulood võivad toimida ka kerge lisaisolatsioonina akende ees, kui õues krõbe pakane.

Kui soovite oma kodu energiatõhusamaks muuta uue kütte- või jahutussüsteemiga, siis võtke ühendust mõne meie spetsialistiga. Helistage meile telefonil +372 53 300 613 või vaadake kontaktandmeid siit.

Jaga postitust

Kõik Blogi postitused